Warning: file_put_contents(): Only -1 of 5994 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Imagick.php on line 220

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 6214 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Gd.php on line 428

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136
Ferie 2023 w Lubuskiem? Na pewno nie będzie nudno! - Lubuski Urząd Marszałkowski - Lubuszanin

Ferie 2023 w Lubuskiem? Na pewno nie będzie nudno! – Lubuski Urząd Marszałkowski

Spotkania przy grach planszowych i karcianych, warsztaty rzeźbienia w mydle, warsztaty garncarskie, zwiedzanie z przewodnikiem Spichlerza, zimowe półkolonie – to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowały na okres ferii instytucje podległe Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego.

Zimowa przerwa od nauki w Lubuskiem rozpoczyna się 30 stycznia i potrwa do 10 lutego 2023 r.

– Ferie to czas relaksu i odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Zachęcam, by spędzić go aktywnie i bezpiecznie – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

– Zachęcam do skorzystania z oferty przygotowanej przez nasze jednostki kultury i sportu. W ferie w Lubuskiem nie będziecie się nudzić – dodaje wicemarszałek Łukasz Porycki. Bogatą ofertę dla najmłodszych Lubuszan przygotowały biblioteki wojewódzkie w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp., muzea oraz gorzowski teatr.

Na najmłodszych mieszkańców regionu czeka wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie! Sprawdź co się będzie działo!

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

Ferie w Domu Muz

OŚMIOGODZINNE PÓŁKOLONIE

Zespół Willowo-Ogrodowy, 30 stycznia -10 lutego 2023

I turnus: od 30 stycznia do 3 lutego, „Zimowe zabawy dzieci w Willi Schroedera”

Podczas pierwszego turnusu ferii, uczestnicy warsztatów poznają historyczne gry dziecięce.

Czy naszym milusińskim gry z ubiegłego stulecia przypadną do gustu bardziej niż współczesne konsole, gry komputerowe czy telewizyjne? Ponadto spróbujemy zachęcić dzieci do uczestnictwa w aktywnościach, których lata popularności przypadają na początek XX wieku. Jak wówczas wyglądały długie zimowe wieczory? Co może powstać z połączenia kredy i soli? Na te i inne pytania odpowie Beata Frąckowiak, pod której czujnym okiem powstaną maski karnawałowe, zimowe witraże i dekoracyjne pierniki. Dopełnieniem całotygodniowych zabaw będą wycieczki i zabawy na świeżym powietrzu, zaś podsumowaniem – uroczysty bal karnawałowy.

II turnus: od 6 do 10 lutego, „Po drugiej stronie muzealnego lustra”

Drugi turnus ferii zimowych rozpocznie się od wyprawy tropem muzealnych zwierciadeł. Jakie historie kryją zabytkowe lustra? Czy uda się wykonać ozdobną ramę do własnego zwierciadła? Nie mniej ciekawe mogą być ramy obrazów, a na nich… tajemnicze kapelusze! Czy ukryte na malarskich płótnach nakrycia głowy zainspirują młodych artystów do stworzenia własnych kapeluszy?

Jak kiedyś dostarczano korespondencję? Jakie są tradycyjne sposoby składania listów? Na te pytania odpowiedzi poszukamy na obrazach Henryka Rodakowskiego. Będzie to też świetna okazja do napisania własnego listu i umieszczenia go w butelce. Zajęcia w Willi Schroedera urozmaicą wizyty w tajemniczych miejscach związanych z zaproponowaną tematyką.

Czy wiecie, że technika decoupage znana była już na dworze Ludwika XV? Początki stosowania tej metody przypisuje się kupcom weneckim. Na muzealnych ekspozycjach znajduje się wiele artefaktów, które mogą stanowić inspirację do zastosowania tej metody – my skupimy się na skrzyni znajdującej się na wystawie w muzeum. Nie mniej inspirujący może być muzealny ogród i jego wyjątkowy krajobraz – za pomocą znalezionych tam skarbów w postaci suszonych kwiatów, ziół, liści i gałązek, spróbujemy stworzyć wyjątkową pracę plastyczną z wykorzystaniem naturalnego surowca, jakim jest glina. Zajęcia poprowadzą Małgorzata Ziętek oraz Małgorzata Rubażewicz.

Koszt: 595 zł / turnus, w tym:

• jednodaniowy ciepły obiad,
• profesjonalne warsztaty i lekcje muzealne,
• ośmiogodzinna opieka nad dziećmi,
• bilety na wyjazdy i wyjścia,
• ubezpieczenie.

Godziny: od 8:00 do 16:00 (poniedziałek-piątek)
Wiek uczestników: 7-10 lat
Grupy: od 7 do 15 osób
Miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

ZAJĘCIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Spichlerz, od 6 do 10 lutego, ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wielkopolski

I temat: „W krainie bajek naszych przodków”

Na zajęciach opowiemy sobie czym są bajki, jakie są ich charakterystyczne cechy, jacy są najbardziej znani bajkopisarze. Dopełnieniem spotkania będzie wyświetlanie bajek na zabytkowych projektorach.

II temat:  „W dawnej szkole”

Wakacje są czasem, kiedy nie myślimy o nauce. Nie oznacza to jednak, że mają być wyłącznie okresem lenistwa i nudy! Uczestnicy warsztatów W dawnej szkole przekonają się, jak to było być uczniem w czasach dziadków i pradziadków. Czym były fartuszki, do czego służył kałamarz i czy pisanie stalówką było wygodne? Sprawdźmy to razem!

III temat: „Tajemnicze zakamarki Spichlerza”

Tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem to tylko jedna z możliwości na poznanie ekspozycji w Spichlerzu. Ale jest jeszcze inna – gra detektywistyczna Tajemnicze zakamarki Spichlerza! Aby ją ukończyć, niezbędna będzie współpraca, spostrzegawczość i łączenie faktów. Zapraszamy do nieszablonowego eksplorowania muzealnych przestrzeni. Dobra zabawa gwarantowana.

Muzeum Grodu Santok, od 30 stycznia do 3 lutego, ul. Wodna 2a, 66-431 Santok

I temat: Gra muzealna „Tropiciel santockich zabytków”

Gra przeprowadzana jest w trakcie oprowadzania po Muzeum Grodu Santok. Wprowadzeniem jest krótka prezentacja multimedialna na temat pracy archeologa. Następnie każdy uczestnik otrzymuje komplet zdjęć prezentujących zabytki znajdujące się na stałej wystawie. Zadaniem uczestników jest odnalezienie tych zabytków na ekspozycji w momentach wskazanych przez przewodnika. Za odnalezione zabytki dzieci otrzymują punkty. Liczy się szybkość reakcji oraz uważne słuchanie przewodnika.

II temat: Warsztaty garncarskie „Co i w czym jadano w średniowiecznym grodzie w Santoku”

Na zajęciach dzieci zapoznają się z warsztatem pracy garncarza oraz mają okazję wprawić w ruch prawdziwe koło garncarskie. Następnie przystępują do samodzielnego wykonania niewielkich naczyń z gliny metodą wałeczkową i/lub metodą toczenia na kole (z pomocą prowadzącego zajęcia).

III temat: „Co to jest relikwiarz? Warsztaty tworzenia skrzyneczki relikwiarzowej”

Zajęcia poświęcone wystawie czasowej w Muzeum Grodu Santok, na której prezentowana jest stauroteka z Ostrowa Lednickiego. Dzieci wysłuchują krótkiej prezentacji na temat historii stauroteki, dowiadują się czym jest i co w niej przechowywano. Następnie zapoznają się z wystawą. Zwieńczeniem zajęć jest samodzielne złożenie oraz ozdobienie skrzyneczki relikwiarzowej.

Czas trwania: do 1,5 godziny (poniedziałek – piątek)
Koszt: 15 zł / osobę
Grupy w Spichlerzu: do 25 osób
Grupy w Muzeum Grodu Santok: do 12 osób
Zapisy w Spichlerzu: 95 722 54 68
Zapisy w Muzeum Grodu Santok: 95 723 37 27

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Muzeoferie – AKCJA ZIMA ‘23

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zaprasza uczniów szkół podstawowych, którzy będą spędzać czas wolny od zajęć szkolnych na zimowych półkoloniach (grupy zorganizowane) na trwające w dniach 31.01. – 10.02. 2023 r. warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Legendy blask w zimowy czas. Zielona Góra – śladami dawnych mieszczan”.

Oferta została przygotowana z myślą o historii rozwoju gospodarczego naszego miasta oraz o życiu codziennym dawnych mieszkańców Zielonej Góry w kontekście jubileuszu 800-lecia istnienia Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich.

Tegoroczne Muzeoferie przybliżą uczestnikom warsztatów historię Zielonej Góry w oparciu o legendę i fakty historyczne, a tym samym rozbudzą zainteresowania bogactwem historycznym i kulturowym naszego miasta i regionu.

W części edukacyjnej – podczas specjalnie przygotowanej prezentacji, uczestnicy warsztatów usłyszą legendę „O Bergu i Zielonej” oraz poznają ciekawostki dotyczące takich rzemiosł, jak np. : kaletnictwo, bednarstwo, snycerstwo, bartnictwo, kołodziejstwo czy rymarstwo. Dowiedzą się także o dawnych środkach płatniczych oraz będą mogli zobaczyć kolekcję monet i banknotów ze zbioru numizmatycznego Muzeum Ziemi Lubuskiej. Odniesieniem do historii Zielonej Góry i regionu oraz dziejów gospodarczych tych ziem, będą także unikatowe zielonogórskie „pieniądze zastępcze” oraz, obecne na stałych ekspozycjach, historyczne dokumenty cechowe, pieczęcie i dawne przedmioty codziennego użytku.

W części warsztatowej – każdy uczestnik wykona własną lnianą sakiewkę na skarby, stosując poznane podczas prezentacji metody dekorowania tkanin przy wykorzystaniu rękodzielniczych technik drukarskich, m.in. tzw. malowania szablonowego. Uczestnicy będą wykonywać zdobienia przy użyciu farb do tkanin i farb akrylowych. Ozdobią też sakiewki dodatkami pasmanteryjnymi i cekinami. W zadaniu zostaną uwzględnione potrzeby oraz możliwości poznawcze i manualne uczniów młodszych klas szkół podstawowych.

Zajęcia dostarczą uczestnikom wiadomości, dotyczących dziejów Zielonej Góry w zakresie: gospodarczego rozwoju naszego miasta, dawnych środków płatniczych oraz historycznego rzemiosła istotnego dla dawnych mieszczan Zielonej Góry. Umożliwią także tworzenie oryginalnego rękodzieła na poziomie warsztatu dziecięcego.

Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku w godz. 10:00 -14:00

Zgłoszenia przyjmuje Dział Oświatowy MZL:  tel. 68 327 23 45 w. 19

W zgłoszeniu należy podać: 

termin, liczbę i wiek uczestników oraz tel. kontaktowy do opiekuna grupy.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp.

Ferie zimowe – oferta od 30 stycznia do 10 lutego 2023 r.:

Filie dziecięce WiMBP przygotowały program obejmujący działania twórcze i artystyczne – warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, zajęcia techniczne, spotkania czytelniczo-animacyjne, konkursy, zagadki, quizy, zabawy – inspirowane literaturą dziecięco-młodzieżową.

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 11.00-13.00

Podróże po Australii i Oceanii – Kangury, bumerangi, diabły…; Na drugiej stronie świata; Tam, gdzie wraca bumerang; Hop hop, skacze kangur; Opowieści o miejscach tętniących życiem; Wybieramy najpiękniejszą baśń Australii i Oceanii; Bal na desce surfingowej / Filia nr 1, Biblioteka Plastusia,
ul. Kombatantów 2, tel. 95 727 80 46

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 13.00-15.00

Kuźnia talentówCoś ci powiem; Zaczytany wtorek; Trafiony-zatopiony, As
w rękawie, Jak w lesie; Hand made; Ulubione bajki; Zabawa na 102
/ Filia nr 3, Biblioteka Kota Filemona, ul. Boh. Westerplatte10, tel. 95 727 80 48

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 11.00-13.00

EKO fanaberie na ferieZimowe pozdrowienia; Zielone przedstawienie; Gotowanie na wulkanie; Zdrowo jem, więcej wiem!; Wazon rustykalny; Bądź eko z Inneko; Łapacz snów; Zdrowo i kolorowo; Wiklinowe serce; Ekokreacje / Filia nr 4, Biblioteka Ducha Bajducha, ul. Słoneczna 63, tel. 95 727 80 61

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 11.00-13.00

Niezwykłe wyprawy z Magicznym domkiemW kraju Króla Smoka; Zaginiony świat dinozaurów; Bardzo dziki zachód; Przygoda w kosmosie; O rety! Piramidy!; Pod piracką banderą; Aloha! Tu Hawaje / Filia nr 5, Biblioteka Reksia, ul. Śląska 7, tel. 95 727 80 50

1 – 10 lutego 2023 r., godz. 10.30-12.30

Ferie z Małym KsięciemPodróże po planetach; Narysuj mi baranka; Dobrze widzi się tylko sercem; Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie; Ogród Małego Księcia; Walentynka dla Pilota; Mały Książę wraca na swoją planetę / Filia nr 7, Biblioteka Bolka i Lolka,
ul. Krasińskiego 10, tel. 95 727 70 67

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 11.00-13.00

Ale sztos! Scoobiego detektywistyczny nos!Scooby Doo i ekipa Tajemniczej Spółki; Tajniki pracy detektywa; Zagadka grobowca; Ferie z duchami; Wehikuł tajemnic; Worko-plecaki na Scooby chrupki; Zagadka Velmy; Cukierek albo psikus; Do piersi przytul psa…; Test na licencję detektywa / Biblioteka Herberta, Oddział Dziecięcy, Biblioteka Pana Kleksa, ul. Sikorskiego 107, tel. 95 721 58 49

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 11.00-13.00

Ferie z NeląPodróże – te małe i te du że; Zwierzęta polarne; Życie na Antarktydzie; W krainie wiecznych lodów; Śnieżny labirynt / Filia nr 10, Borejkowo, ul. Pomorska 34, tel. 95 727 80 52

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 11.00-13.00

Ferie z komiksemW obiektywie wyobraźni; Graficzne szaleństwo; Fabryka pomysłów; Maskarada; Fantazyjne inspiracje / Filia nr 11, Biblioteka Wróbelka Elemelka, ul. Chełmońskiego 8, tel. 95 727 80 53

30 stycznia – 10 lutego 2023 r., godz. 11.00-13.00

Zimowe Sposoby na dobry nastrój – Sowa 3D, Posypane obrazki, Łapacz snów, Ozdobna kula, Gniotek, Ozdobne girlandy, Pacynki ze skarpet, Serce z masy solnej, Aromatyczny lampion / Filia nr 14, Biblioteka Koszałka Opałka, ul. Wróblewskiego 35, tel. 95 727 80 54

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
ZIMOWA CZYTELNIA NORWIDA 2023

30 stycznia – 10 lutego

Harmonogram
Warsztaty rzeźbienia w mydle – uczestnicy, inspirowani książką „Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowiadania. Historia sztuki dla dzieci”, przy użyciu specjalnych dłutek, będą realizować własne pomysły rzeźbiarskie. Prowadzenie Hanna Najdowska. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 10 892
30 stycznia, godz.12.00, Filia nr 11, ul. Ptasia 32

Przedpołudniowe spotkania przy grach planszowych i karcianych. Wśród tytułów dostępnych na miejscu m.in.: CV, Pandemia, Ewolucja, Najlepsza gra o psach, Uno.

30 stycznia, godz. 12.00 – 15.00, Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A

Balonowy świat – ferie to doskonały czas na stworzenie „balonowego świata”. Skręcanie balonów, czy też modelowanie uruchamia wyobraźnię i stanowi doskonałą zabawę. Prowadzenie Olga Wierzbicka. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 41 060

30 stycznia, godz. 16.30, Filia nr 5, ul. Żołnierzy 2 Armii 30-40

Minecraftowe budowanie – budowanie z kostek świata Minecrafta.  Prowadzenie Marta Rutkowska. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 32 610

31 stycznia, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9

Cztery strony akwareli  – wprowadzenie teoretyczne do techniki malarskiej – akwareli. Prowadzenie Nataniel Koman 

31 stycznia, godz. 15.00, Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A

Różne historie ukryte w cardmakingu – ręczne wykonywanie oryginalnych i niepowtarzalnych kartek. Traktowany jest jako gałąź rękodzieła zaliczaną do scrapbookingu. Wykonane kartki mogą stać się zaproszeniami, zapisem historii, czy też opowieścią  z wykorzystaniem zdjęć. Prowadzenie Edyta Kołodenna-Malaryk Leśny Zakątek. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 41 060

1 lutego, godz. 11.00, Filia nr 5, ul. Żołnierzy 2 Armii 30-40

Zimowy świat w szklanej kuli – warsztaty, podczas których wykonywane będą śnieżne, szklane kule w małych słoiczkach. Prowadzenie Kornelia Waloch, Anna Pawelec. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 32 661 

1 lutego, godz. 11.00, Filia nr 9, ul. Podgórna 45

Origami dla dzieci spotkanie literacko-plastyczne. Tworzenie bohaterów czytanych wierszy, jako postaci origami. Prowadzenie Zofia Tomala

1 lutego, godz. 16.00, Filia nr 12, ul. Morelowa 34

Minecraftowe kodowanie – minecraftowe warsztaty z kodowania i tworzenia własnych pixelowych kubków. Prowadzenie: Justyna Stachura. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 32 610
2 lutego, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9

Warsztaty literackie dla dzieci z klas IV-VI. Kreatywne zajęcia pomagające w pisaniu, tworzeniu tekstów, jak również zachęcające do samodzielnej zabawy ze słowami. Prowadzenie Marcin Radwański.
2 lutego, godz. 11.00, Filia nr 2, os. Pomorskie 13

Podróż Srebrnego – spotkanie autorskie z Agnieszką Ginko,  wokół książki o przygodach liska polarnego – Spotkanie dla dzieci od 3 do 8 lat.

2 lutego, godz. 12.00, Filia nr 3, ul. Kokosowa 1

Cztery strony akwareli – podstawy teorii koloru, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży od 9 do 16 lat. Prowadzenie Nataniel Koman, ilustrator.                                                                                                      2 lutego, godz. 15.00, Mediateka Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A

Osiedlowy Turniej Gry w Monopoly. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w turnieju! tel. 68 45 26 334, 68 45 32 661

6 lutego, godz. 12.00, Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 45

Przedpołudniowe spotkania przy grach planszowych i karcianych. Wśród tytułów dostępnych na miejscu m.in.: CV, Pandemia, Ewolucja, Najlepsza gra o psach, Uno.

6 lutego, godz. 12.00 – 15.00, Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A

Postać z Minecrafta – tworzenie postaci z Minecrafta z kartonów i kolorowych kartek. Prowadzenie Marta Rutkowska. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 32 610.
7 lutego, godz. 11.00
12.30, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9

Cztery strony akwareli – praca z papierem i pierwsza część tworzenia ilustracji. Kursanci poznają różne rodzaje technik malowania akwarelą (mokre na mokre, mokre na suche itp.) Na podstawie wskazówek prowadzącego szkicują kwiat, który będzie stanowił bazę do wykonania ilustracji akwarelą.  Prowadzenie Nataniel Koman.

7 lutego, godz. 15.00, Mediateka Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A

Zimowe witraże. Podczas warsztatów wykonane zostaną witraże na okno przedstawiające zimowe obrazki. Prowadzenie Anna Urbańska. Na zajęcia obowiązują zapisy,  tel. 68 45 32 661

8 lutego, godz. 11.00, Filia nr 9, ul. Podgórna 45

Zabawy w rysowanie – zajęcia literacko-plastyczne na kanwie wierszy polskich autorów. Prowadzenie Zofia Tomala (część literacka) i Aleksandra Dmowska (część plastyczna).                                  

8 lutego, godz. 16.00, Filia nr 12, ul. Morelowa 34

Zimowa Czytelnia Norwida – spotkanie autorskie online z ukraińską pisarką Lesyą Woroniną dla dzieci ukraińskich. Jej książki m.in.: Tajne stowarzyszenie tchórzy, Obcy kraj, Słoń guzikowy, Tajemnica fioletowej planety lub Kłamca. Prowadzenie Oksana Palii
9 lutego, godz. 10.00, Biblioteka Obcojęzyczna, al. Wojska Polskiego 9 

Minecraftowy zawrót głowy Miecze w dłoń, warsztaty z tworzenia mieczyków z Minecrafta. Prowadzenie Anna Witkowska. Na zajęcia obowiązują zapisy, tel. 68 45 32 610   

9 lutego, godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, al. Wojska Polskiego 9

Warsztaty literackie dla dzieci z klas IV-VI. Kreatywne zajęcia pomagające w pisaniu, tworzeniu tekstów, zachęcające do samodzielnej zabawy ze słowami. Powadzenie Marcin Radwański

9 lutego, godz. 11.00, Filia nr 2, os. Pomorskie 13

Cztery strony akwareli – ukończenie własnej pracy. Uczestnicy wykorzystują zdobytą wiedzę
i kończą swoje ilustracje. Prowadzenie Nataniel Koman

9 lutego, godz. 15.00 17.00, Mediateka Szklana Pułapka, ul. Wrocławska 12A

Projekt zrealizowany ze środków finansowych Urzędu Miasta Zielona Góra.

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze- Ochli

Muzeum Etnograficzne zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie w skansenie”!

 • Istnieje możliwość zapisania dziecka na poszczególne zajęcia lub na cały dzień zajęć – od godzi. 8:00-16:00, w przerwach między warsztatami i zajęciami zorganizowanymi Uczestnicy będą mieli czas wolny – kreatywny na świetlicy z opiekunem.

Koszt zajęć tygodniowych: 387zł.

 • Podczas zajęć dostępne będą ciepłe i zimne napoje dla Uczestników.
 • Istnieje możliwość wykupienia obiadu
 • Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel. 784 98 34 86
 • Zajęcia odbywają się na terenie Muzeum – Zielona Góra, ul. Ochla – Muzealna 5

Plan zajęć:

Poniedziałek – 6 lutego

 • 8:00 – 8:30 Zbiórka Uczestników
 • 8:30 – 10:00 Wiklina papierowa – skręcanie rurek – część I  Koszt: 20zł
 • 10:00 – 10:30 Przerwa na posiłek (wyżywienie we własnym zakresie)
 • 10:30 – 12:00 Wiklina papierowa – wyplatanie – część II  Koszt: 20zł
 • 12:00 – 13:00 Obiad jednodaniowy z napojami   Koszt: 30zł
 • 13:00 – 15:00 Wiklina papierowa – malowanie – cześć III  Koszt: 20zł
 • 15:00 – 16:00 Czas wolny – odbiór Uczestników

Koszt całego dnia zajęć: 90zł/osoba

Wtorek – 7 lutego

 • 8:00 – 8:30 Zbiórka Uczestników
 • 8:30 – 10:30 Pisanki wielkanocne   Koszt: 25zł
 • 10:30 – 11:00 Przerwa na posiłek (wyżywienie we własnym zakresie)
 • 11:00 – 13:00 Zwiedzanie z przewodnikiem  Koszt: 5 zł
 • 13:00 – 14:00 Obiad jednodaniowy z napojami  Koszt: 30zł
 • 14:00 – 15:00 Warsztaty kreatywno-plastyczne wielkanocne Koszt: 20zł
 • 15:00 – 16:00 Czas wolny – odbiór Uczestników

Koszt całego dnia zajęć: 80zł/osoba

Środa – 8 lutego

 • 8:00 – 8:30 Zbiórka Uczestników
 • 8:30 – 9:30 Tradycyjne przetwórstwo mleka Koszt: 16zł
 • 9:30 – 10:00 Przerwa na posiłek (wyżywienie we własnym zakresie)
 • 10:00 – 12:00 Podpłomyki  Koszt: 20 zł
 • 12:00 – 13:30 Ścieżka etnograf odkrywca Koszt: 10zł
 • 13:30 – 14:30 Obiad jednodaniowy z napojami Koszt: 30zł
 • 14:30 – 16:00 Czas wolny – odbiór Uczestników

Koszt całego dnia zajęć: 76zł/osoba

Czwartek – 9 lutego

 • 8:00 – 8:30 Zbiórka Uczestników
 • 8:30 – 10:30 Malarstwo na szkle  Koszt: 20zł
 • 10:30 – 11:00 Przerwa na posiłek (wyżywienie we własnym zakresie)
 • 11:00 – 12:00 Lekcja historyczna – poznaj przodków Koszt: 10 zł
 • 12:00 – 13:30 Obiad jednodaniowy z napojami  Koszt: 30zł
 • 13:30 –  14:30 Rysunek węglem  Koszt: 16zł
 • 14:30 – 16:00 Czas wolny – odbiór Uczestników

Koszt całego dnia zajęć: 76zł/osoba

 

Piątek – 10 lutego

 • 8:00 – 8:30 Zbiórka Uczestników
 • 8:30 – 10:30 Kwiaty z bibuły  Koszt: 20zł
 • 10:30 – 11:00 Przerwa na posiłek (wyżywienie we własnym zakresie)
 • 10:00 – 12:30 Ścieżka przyrodnicza  Koszt: 5 zł
 • 12:30 – 14:00 Ognisko na wyspie  Koszt: 20zł
 • 14:00 – 15:00 Warsztaty manualno-plastyczne Koszt: 20zł
 • 15:00 -16:00 Czas wolny – odbiór Uczestników

Koszt całego dnia zajęć: 65zł/osoba

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie

Półkolonia zimowa

Uczestnikami zajęć mogą być dzieci wyłącznie w wieku 7-11 lat!

Termin: 30.01-10.02.2023 (bez sobót i niedziel)

    I tydzień: 30.01-03.02.2023

    II tydzień: 06-10.02.2023

 Koszt (10 dni):

a) Z transportem – 940 zł brutto/osoba (470 zł/5 dni)

(w tym ciepły posiłek: drugie danie + napój, woda bez ograniczeń, obiekty sportowe)

b) Bez transportu – 780 zł brutto/osoba (390 zł/5 dni)

(w tym ciepły posiłek: drugie danie + napój, woda bez ograniczeń, obiekty sportowe)

 Koszt dopłaty do wyżywienia dla dzieci z nietolerancją pokarmową – 35 zł/10 dni.

Szczegółowe informacje wraz z programem ferii znajdują się na stronie http://drzonkow.pl/PL/424/2213/POLKOLONIA_ZIMOWA/k/

 

Powiązane wiadomości

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/19882/ferie-w-lubuskiem-na-pewno-nie-bedzie-nudno—

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego