Dwie lubuskie karetki dla Ukrainy – Lubuski Urząd Marszałkowski

ambulans
Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry i Gorzowa, za zgodą Zarządu Województwa Lubuskiego, przekazują miastu Lwów dwa ambulanse.

–  Ukraina dotknięta została tragedią wojny, w której cierpią i umierają moi rodacy. Wielu z tych tragedii uda się uniknąć, jeżeli osobom rannym i chorym, głównie cywilom, zostanie niezwłocznie udzielona pomoc medyczna. Niestety, w aktualnej sytuacji jest to niemożliwe, ponieważ cały transport medyczny został skierowany na linię frontu – czytamy w liście mera Lwowa Markiyana Lopachaka. Odpowiedź z Lubuskiego jest bardzo szybka. Już w tym tygodniu do Ukrainy wyruszą dwa ambulanse przekazane przez Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze i Gorzowie.

We wtorek, 8 marca, Zarząd Województwa Lubuskiego, jednogłośnie poparł zgodę na przekazanie karetek.

To kolejna forma pomocy, jaką ogarniętej wojną Ukrainie oferuje województwo lubuskie. Do tej pory na wschód wyruszyło już kilka transportów, w tym warty 200 tys. zł transport medyczny przygotowany we współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Zgromadzony w nim artykuły trafiły do szpitala w Iwano-Frankowsku.

W pozostałych transportach do Ukrainy znalazły się: kombinezony przeciwchemiczne, sprzęt medyczny oraz opatrunkowy (strzykawki, igły, bandaże, opaski uciskowe, sól fizjologiczna, środki przeciwbólowe, folie NRC) oraz artykuły higieniczne.

Powiązane wiadomości

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/18144/dwie-lubuskie-karetki-dla-ukrainy————

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego