Warning: file_put_contents(): Only -1 of 5994 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Imagick.php on line 220

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 6214 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Gd.php on line 428

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136
Zielonogórzanie wybiorą trasę przejazdu busika - UM Zielona Góra - Lubuszanin

Zielonogórzanie wybiorą trasę przejazdu busika – UM Zielona GóraZ inicjatywy prezydenta Janusza Kubickiego od 3 do 19 marca odbędą się konsultacje społeczne dla zielonogórzan poświęcone kursowaniu elektrycznych busików spod Palmiarni.

 

 

 

 

Do wyboru będą trzy potencjalne trasy o różnej długości. Każda z proponowanych zawiera część wspólną: autobus wyjedzie z przystanku zlokalizowanego przy nowo wybudowanym parkingu przy Palmiarni i pojedzie w kierunku deptaka zatrzymując się po drodze na następujących przystankach, na ulicach: Kupieckiej, Ciesielskiej, przy Wieży Głodowej blisko ratusza i przy placu Pocztowym. Następnie autobus powróci ulicą Drzewną do Kupieckiej i po przystanku  na placu Matejki dojedzie do urzędu miasta. Dalej proponowane są mieszkańcom trzy warianty trasy. W pierwszym busik wjedzie na ulicę Zyty i zatrzyma się na przystanku przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa skąd powróci od razu na parking przy Palmiarni. Druga trasa wiedzie przez drogi wewnętrzne szpitala, gdzie autobus wyjedzie na ulicy Waryńskiego i ulicą Podgórną wróci na parking. Trzecia trasa prowadz ulicą Wazów wzdłuż Parku Tysiąclecia – w planach jest między innymi przystanek przy wejściu głównym do szpitala.

 

Orientacyjny czas przejazdu z parkingu na deptak to pięć minut.

 

– Ankietę  do głosowania udostępnimy na stronie https://zielonagora.konsultacjejst.pl/ – mówi Piotr Dubicki, pełnomocnik prezydenta miasta ds. konsultacji społecznych. – Każdy zainteresowany będzie mógł wybrać jeden z trzech wariantów (z widocznymi mapkami).

 

Autobus mini ma sześć metrów długości i wyposażono go w baterie umożliwiające przejechanie co najmniej 180 kilometrów bez konieczności ładowania. Przewiezie minimum 19 pasażerów. Wartość projektu dofinansowanego z funduszy europejskich to blisko 4,69 mln zł. Pojazdy dostarczy konsorcjum firm – Kinetik z Warszawy i Wawa (Chorwacja). Kinetik jest przedstawicielem w Polsce firmy Karsan i zielonogórskiej EkoEnergetyki na rynkach zagranicznych. Karsan we współpracy z koncernem BMW zaprojektował pierwsze tego typu pojazdy. W Turcji są wykorzystywane od lat.

 

 Bilet z parkingu wielopoziomowego przy Palmiarni będzie jednocześnie biletem autobusowym. Elektryczne autobusiki na zielonogórskich ulicach powinny pojawić się we wrześniu – w trakcie Winobrania. Mają poradzić sobie z przejazdem na wąskich uliczkach i przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla i zmniejszyć poziom hałasu.

 

– Pod koniec tego roku będziemy najbardziej ekologicznym i najbardziej elektromobilnym miastem w Polsce – mówił w „Łączniku” prezydent Janusz Kubicki.

 

WEŹ UDZIAŁ W KONSULTACJACH
(kliknij tutaj)

 

 

 

 

 

« powrót

Źródło: http://www.zielona-gora.pl/PL/971/8588/Zielonogorzanie_wybiora_trase_przejazdu_busika/

Urząd Miasta Zielona Góra
Urząd Miasta Zielona Góra