Warning: file_put_contents(): Only -1 of 5994 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Imagick.php on line 220

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 6214 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Gd.php on line 428

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136
Odkryj niesamowite miejsca powiatu świebodzińskiego - Lubuski Urząd Marszałkowski - Lubuszanin

Odkryj niesamowite miejsca powiatu świebodzińskiego – Lubuski Urząd Marszałkowski

Leśny Klub Kolacyjny

Fot: Leśny Klubu Kolacyjny/FB
Powiat świebodziński charakteryzuje się wspaniałym smakiem i rękodziełem. To malownicze winnice i pasieki, agroturystyka jedyna w swoim rodzaju, miejsce z wyrobami mięsnymi, po które ustawiają się kolejki oraz wyjątkowe rękodzielniczki.

Lubuskie wino i lubuski miód – dwa lubuskie produkty regionalne. Nieodzowne, w końcu jest ich najwięcej ze wszystkich działalności z produktem regionalnym w województwie lubuskim. Zakupić możecie je na targowiskach miejskich i wysyłkowo. Niektóre z nich funkcjonują już od ponad 40 lat, jak w przypadku Pasieki Darnawa (Skąpe). Sprawdźcie również miód od Kwiaty w Słoiku (Zbąszynek) oraz Pasieka na Łące (Smardzewo, Szczaniec).

Winnica Łukasz (Wityń 13, Świebodzin) funkcjonuje od 2009 roku. To miejsce wyjątkowe, stworzone w zgodzie z naturą. Oprócz degustacji win, można odbyć spacer po winnicy czy odwiedzić mini zoo. Winnica znajduje się na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu. W Winnicy Łukasz znajduje się również pasieka. Kolejną winnicą wartą odwiedzenia jest Winnica pod Lubuskim Słońcem (Laski 35C, Lubrza). Tu czas płynie powoli, podobnie jak dojrzewa wino, którego można skosztować na miejscu.

Tam dobrze zjem!

Jedzenie po które ustawiają się kolejki to oczywiście te na produktach najwyższej jakości. A po jedzenie od Pieczyste 2 (ul. Zacisze 7A, Świebodzin) za każdym razem ustawiają się kolejki. Warto spróbować serwowanych przez nich, jedynych w swoim rodzaju, mięsnych buł. To miejsce z 30-letnią tradycją! Szukajcie ich na targach z produktami regionalnymi. Już zasmakowaliście się w ich wyrobach? Podpowiadamy, że producent oferuje możliwość dowozu i serwowania pieczeni w miejscu wskazanym przez klienta. 

Wolicie nabiał od produktów mięsnych? Spróbujcie produktów mlecznych z Serowarni Rzemieślniczej Ser-Oka (ul. Piłsudzkiego 8, Świebodzin). Z pewnością będziecie zadowoleni ze smaku wytwarzanych w niej serów.

Czas na leśną przygodę!

Udajmy się teraz do lasu. Nie, nie na grzyby. Do klubu! Leśnego Klubu Kolacyjnego (Zamęt 1, Łagów Lubuski). To cudowne miejsce w samym sercu lasu, w którym możemy wspólnie z najbliższymi zjeść posiłek. Wcześniej prosimy jednak o kontakt z samym „klubem” – namiary znajdziecie w Nawigatorze Lubuskim, który zaprowadzi Was na wspaniałą leśną przygodę.

Coś dla oka

Wróciliście z lasu? Mamy nadzieję, że było wspaniale i z dużą ilością niesamowitych wrażeń. Może oprócz wspomnień macie ochotę na pamiątki? Takie znajdziecie u świebodzińskich rękodzielników!

W Świebodzinie Anna Krawczyk tworzy wspaniałe łapacze snów, które udekorują wasze wnętrza (a może też sprawią, że wspomnienia pozostaną z wami na dłużej?), z kolei w Lubrzy powstaje cudowne rękodzieło (nie tylko w formie aniołów) – Luboskie Anioły. Namiarów szukajcie w Nawigatorze. Zapoznajcie się z dziełami rękodzielniczek online, ponieważ możecie je zakupić np. wysyłkowo. 

Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z ww. miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary są w Nawigatorze!

Chcecie dowiedzieć się więcej? 

Zobaczcie mapę w wersji online http://www.lcpr.pl/nawigator

Pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo: marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.

 

 

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/20148/niezwykle-miejsca-powiatu-swiebodzinskiego–

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego