Policjant to zawód dla ludzi z pasją – zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na Targach Pracy – Policja Zielona Góra

Policjant to zawód dla ludzi z pasją – zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na Targach Pracy

Data publikacji 10.06.2022

Zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje w zamian coś szczególnego – każdy dzień przynosi coś nowego, a satysfakcja z pomocy niesionej w trudnych ludzkich sprawach jest wyjątkowym doświadczeniem. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podczas wczorajszych Targów Pracy zorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze.

Wczoraj, 9 czerwca 2022 roku zielonogórscy policjanci spotkali się z odwiedzającymi targi pracy, które odbyły się na terenie Regionalnego Centrum Animacji Kultury przy ul. Sienkiewicza w Zielonej Górze, gdzie promowali swój zawód. Mundurowi odpowiadali na liczne pytania dotyczące kryteriów doboru, warunków jakie musi spełnić kandydat, który chce zostać policjantem, a także wręczali ulotki z niezbędnymi informacjami i kwestionariusze osobowe.

Te wczorajsze spotkanie podczas targów były już kolejnymi spośród jeszcze kilku zaplanowanych na ten rok w Zielonej Górze. Oferta policjantów wzbudziła duże zainteresowanie, a obecność specjalistów z różnych pionów, dala możliwość zadawania pytać i uzyskania kompleksowej wiedzy na temat doboru, a także specyfiki zawodu policjanta.

 W czasie trwania targów policjanci poinformowali potencjalnych chętnych do służby o wymogach formalnych jakie musi spełnić kandydat na policjanta, a także omówili poszczególne etapy rekrutacji. Jak zwykle najwięcej pytań dotyczyło specyfiki służby, zarobków i najtrudniejszego etapu rekrutacji czyli testu psychologicznego.  

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/41872,Policjant-to-zawod-dla-ludzi-z-pasja-zielonogorscy-policjanci-promowali-swoj-zaw.html

Obrazek domyślny
Policja Zielona Góra