Na wypoczynek tylko sprawnym autobusem – Policja Gorzów Wielkopolski

Na wypoczynek tylko sprawnym autobusem

Data publikacji 15.06.2022

Policjanci ruchu drogowego kontrolują autobusy, którymi dzieci i młodzież podróżują po całej Polsce i za granicę. Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie wyjeżdżają na wycieczki i zielone szkoły. Sprawny pojazd to podstawa bezpiecznej podróży. Policjanci dokładnie sprawdzają stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierowców.

Zbliża się czas letniego wypoczynku. Zanim jednak dzieci udadzą się na wakacje, wraz ze swoimi klasami i wychowawcami jadą na ostatnie wycieczki lub zielone szkoły. Niezależnie od miejsca, do którego wyjeżdżają, rodzice i organizatorzy informują o tym gorzowskich policjantów, prosząc o kontrole autobusu przed podróżą. Policjanci zachęcają, by zgłoszenie takie przekazać co najmniej na kilka dni przed wycieczką. Dzięki temu patrol będzie na miejscu na kilkanaście minut przed wyjazdem, który będzie mógł odbyć się zgodnie z planem. O ile oczywiście pojazd przejdzie skrupulatną kontrolę policjantów i zostanie dopuszczony do dalszej jazdy. Na szczęście stan techniczny pojazdów podstawianych przez przewoźników zazwyczaj nie budzi zastrzeżeń, choć w przeszłości informowaliśmy o sytuacjach, w których pojazd powinien najpierw pojechać do serwisu.

Funkcjonariusze w środę (15 czerwca) wykonali kilka kontroli. Uczniowie w planach mieli nawet kilkusetkilometrowe wyjazdy. Policjanci sprawdzili oświetlenie, stan opon czy ewentualne wycieki z komory silnika. Stan techniczny kontrolowanych pojazdów nie budził zastrzeżeń. Podobnie zresztą jak trzeźwość i przygotowanie kierowców do jazdy. To wszystko sprawiło, że już po kilkunastu minutach uczniowie zgodnie z planem mogli usiąść w fotelach autobusu i udać się do miejsca docelowego. Policjanci mają nadzieje, że każda taka podróż będzie bezpieczna.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

KMP Gorzów Wielkopolski: https://gorzow-wielkopolski.policja.gov.pl/go1/serwis-informacyjny/aktualnosci/41919,Na-wypoczynek-tylko-sprawnym-autobusem.html

Obrazek domyślny
Policja Gorzów Wielkopolski