PRĘDKOŚĆ NA DRODZE ZABIJA – Policja Zielona Góra

PRĘDKOŚĆ NA DRODZE ZABIJA

Data publikacji 17.06.2022

Zielonogórscy policjanci wezwani zostali wczoraj na miejsce tragicznego wypadku na drodze K-27 pomiędzy Zieloną Górą a Nowogrodem Bobrzańskim. Niestety kierujący samochodem Volvo 31-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Pasażer samochodu w ciężkim stanie trafił do szpitala. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Sezon wzmożonego wakacyjnego ruchu na drogach dopiero się rozpoczyna – już teraz prosimy o szczególną ostrożność i czujność. Zwróćmy uwagę na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie temperatury i chwilami oślepiające słońce. Dostosujmy prędkość do natężenia ruchu na drogach, a za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego każdego dnia obsługują nawet kilkanaście zdarzeń drogowych – najczęściej kolizji spowodowanych nieostrożnością, brakiem uwagi i nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Trudniejszymi zdarzeniami są wypadki drogowe – czynności na miejscu takiego zdarzenia wymagają często zablokowania drogi nawet na kilka godzin. Już teraz przed sezonem wakacyjnych wyjazdów prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości nie tylko do panujących warunków atmosferycznych, ale także do natężenia ruchu na drodze.

Wczoraj po południu na drodze krajowej K-27 pomiędzy Zieloną Górą a Nowogrodem Bobrzańskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący Volvo 31-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, samochód wypadł z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Niestety kierujący zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Pasażer samochodu w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez ponad 5 godzin. Wstępne ustalenia policjantów skazują, że Volvo musiało jechać z bardzo dużą prędkością, kierujący podjął ryzykowną decyzję wyprzedzenia innego samochodu zaraz za wzniesieniem, wracając na właściwy pas jezdni prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. W tym czasie nawierzchnia drogi była sucha, bardzo dobra widoczność, brak oślepiającego słońca – jak ocenili policjanci na miejscu wypadku.  

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych. Zwróćmy uwagę nie tylko na temperaturę, ale także natężenie ruchu  czy oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność i koncentrację. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy również o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/41961,PREDKOSC-NA-DRODZE-ZABIJA.html

Obrazek domyślny
Policja Zielona Góra