O bezpieczeństwie policjanci rozmawiają na festynach – Policja Gorzów Wielkopolski

O bezpieczeństwie policjanci rozmawiają na festynach

Data publikacji 17.06.2022

Na Placu Katedralnym odbył się festyn rodzinny, w którym uczestniczyli gorzowscy policjanci . Mundurowi opowiadali o służbie w Policji i promowali bezpieczne zachowania na drogach. Każdy zainteresowany miał okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Rozmowa z mieszkańcami jest niezwykle istotna w codziennej służbie policjantów. Dlatego też stróże prawa nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo, ale także promują zachowania mogące przyczynić się do jego zapewnienia. Na festynie, który odbył się w centrum miasta, nie zabrakło policjantów. Rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji. Uczestnicy pikników mogli skorzystać z okazji i wypróbować alkogogle, otrzymać odbitki swoich linii papilarnych, obejrzeć wnętrze radiowozu i przymierzyć wyposażenie policjanta Oddziałów Prewencji Policji. Była też okazja porozmawiać o służbie. Mundurowi omówili zasady naboru do służby w Policji. Przedstawili wymogi formalne oraz szczegółowo omówili procedurę kwalifikacyjną.

Podczas imprezy mundurowi promowali także bezpieczne zachowania na drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych oraz osób poruszających się jednośladami. Uświadamiali o obowiązujących przepisach i zagrożeniach, chętnie odpowiadając na zadawane pytania. Mówili o tym jak ważne są odblaski i jaki wpływ mają na nasze bezpieczeństwo, a także promowano akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa.

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

KMP Gorzów Wielkopolski: https://gorzow-wielkopolski.policja.gov.pl/go1/serwis-informacyjny/aktualnosci/41962,O-bezpieczenstwie-policjanci-rozmawiaja-na-festynach.html

Obrazek domyślny
Policja Gorzów Wielkopolski