Trzecioklasiści z wizytą w zielonogórskiej komendzie – Policja Zielona Góra

Trzecioklasiści z wizytą w zielonogórskiej komendzie

Data publikacji 17.06.2022

Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze odwiedzili ostatnio uczniowie III klas Szkół Podstawowych nr 7 i nr 18. Trzecioklasiści z zainteresowaniem wysłuchali policjantów mówiących o swojej pracy i z ciekawością zwiedzali budynek komendy oraz oglądali „od środka” policyjny radiowóz.

Spotkanie z miłymi gośćmi rozpoczęło się tradycyjnie w sali edukacyjnej zielonogórskiej komendy. Policjanci omówili zasady bezpiecznej zabawy w domu i na świeżym powietrzu, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz Internecie. Był czas na zabawę w „technika kryminalistyki” i robienie odbitek linii papilarnych oraz na składanie maxi-puzzli.

Trzecioklasiści mieli okazję poznać mundury i wyposażenie policjantów oraz obejrzeć od środka policyjne radiowozy. W trakcie odwiedzin dzieci mogły porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Na zakończenie wszyscy mali goście otrzymali książeczki edukacyjne i drobne upominki. Dzięki spotkaniom policjantów z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu pokazujemy  jak ważna jest praca policjanta i co należy zrobić w sytuacji gdy dzieje się coś złego. Mili goście podziękowali policjantom za ciekawe spotkanie i z uśmiechem na twarzach pożegnali mundurowych.  

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/41964,Trzecioklasisci-z-wizyta-w-zielonogorskiej-komendzie.html

Obrazek domyślny
Policja Zielona Góra