Zdolni uczniowie z prezydenckim stypendium – UM Gorzów Wielkopolski

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przyznał stypendia naukowe i artystyczne Miasta Gorzowa Wielkopolskiego szczególnie uzdolnionym uczniom gorzowskich szkół, za rok szkolny 2021/2022. Stypendia dotyczą aktywności naukowej i artystycznej. W zależności od osiągnięć zostały podzielone na stopnie. Łącznie prezydent przyznał 91 stypendiów. 

Prezydent Miasta pogratulował młodzieży i rodzicom wspaniałych wyników i podziękował za zaangażowanie.

Udowadniacie, że ciężka praca ma sens i warto walczyć o marzenia. Jesteście gorzowską elitą i nadzieją dla miasta, bo to z waszej mądrości będą korzystać przyszłe pokolenia – podkreślił w swoim przemówieniu podczas uroczystości prezydent Jacek Wójcicki. Zachęcił również młodzież, by skorzystała w przyszłości z ofert gorzowskich uczelni. – Pamiętajcie, ze tu jest Wasze miasto, tu jest wasz dom. Nawet jeśli wybierzecie do życia inne miejsce na ziemi, będziemy na zawsze na was czekać – zakończył.

 

Stypendia zostały dziś wręczone w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Poniżej lista uczniów, którym wręczono stypendium. 

Stypendia I stopnia w kwocie 1500 zł: 

naukowe: 

1. Karina Dranikowska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 

2. Jakub Czechowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

3. Marcel Kaczmarczyk Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

4. Makary Sierpiński Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

5. Agata Świątek Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

6. Łukasz Dominiak Zespół Szkół Gastronomicznych 

7. Kacper Snopek Zespół Szkół Elektrycznych 

artystyczne: 

1. Anna Wojtaszek Państwowa Szkoła Muzyczna 

2. Piotr Prokopów Państwowa Szkoła Muzyczna 

Stypendia II stopnia w kwocie 1000 zł: 

naukowe: 

1. Alicja Grzegorczyk Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 

2. Mateusz Bronisz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 

3. Szymon Grzybiak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 

4. Agata Arciuch Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 

5. Krzysztof Rosiński Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 

6. Fabian Gera Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

7. Kaja Gizmunt Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

8. Mateusz Herbin Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

9. Fabian Jurski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

10. Alexander Knobel Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

11. Joanna Łebkowska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

12. Wiktor Marcinkowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

13. Michał Moglin Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

14. Franciszek Suchora Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

15. Adrian Wołoszyn Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 

16. Oktawian Grygieńczo IV Liceum Ogólnokształcące 

17. Kacper Kubasiewicz Zespół Szkół Gastronomicznych 

18. Mikołaj Lemieszek Zespół Szkół Gastronomicznych 

19. Karolina Drozdowska Zespół Szkół Gastronomicznych 

20. Katarzyna Czyżewska Zespół Szkół Gastronomicznych 

21. Krystian Janicki Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 

22. Michał Błotniak Zespół Szkół Elektrycznych 

23. Bartosz Miś Zespół Szkół Elektrycznych 

24. Damian Wagiła Zespół Szkół Elektrycznych 

25. Bartosz Wielgus Zespół Szkół Elektrycznych 

26. Kacper Jacykowski Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu 

27. Mateusz Tymek Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu 

28. Wiktoria Głowińska Zespół Szkół Ekonomicznych 

artystyczne: 

1. Antoni Kosowski Państwowa Szkoła Muzyczna 

2. Lena Juszkiewicz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

3. Marcelina Michałowicz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

Stypendia III stopnia w kwocie 500 zł: 

artystyczne: 

1. Martyna Koryzna Państwowa Szkoła Muzyczna 

2. Miłosz Moskwa Państwowa Szkoła Muzyczna 

3. Magdalena Łozińska Państwowa Szkoła Muzyczna 

4. Aleksander Mamet Państwowa Szkoła Muzyczna 

5. Maja Kawalec Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

6. Julia Kowalkowska Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

7. Maja Pałys Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

8. Dominika Pieczyńska Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

9. Maja Szurkało Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

10. Katarzyna Szwarc Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

11. Oliwia Warczak Państwowa Szkołą Muzyczna I i II stopnia 

12. Nikodem Zalewski Państwowa Szkoła I i II stopnia 

13. Tymoteusz Zalewski Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

14. Martyna Zapadka Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia 

15. Amelia Kiona Państwowa Szkołą Muzyczna I i II stopnia 

Stypendia IV stopnia w kwocie 300 zł: 

naukowe: 

1. Kajetan Sulej Szkołą Podstawowa nr 1 

2. Ewa Figura Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi 

3. Wojciech Jacewicz Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi 

4. Maria Kostecka Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi 

5. Marek Wachnik Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi 

6. Radosław Piłat Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego 

7. Gabriel Lewandowski Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego 

8. Aleksander Chodór Szkoła Podstawowa nr 4 

9. Martyna Cłapka Szkoła Podstawowa nr 4 

10. Olga Moglin Szkoła Podstawowa nr 4 

11. Paweł Pękacz Szkoła Podstawowa nr 4 

12. Maja Szurkało Szkoła Podstawowa nr 4 

13. Kornel Zawierucha Szkoła Podstawowa nr 4 

14. Wiktor Buczma Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Sportowymi 

15. Agata Dominiak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 

16. Zuzanna Biniarz Szkoła Podstawowa nr 9 

17. Szymon Bandura Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Sportowymi 

18. Hanna Płóciennik Szkoła Podstawowa nr 15 

19. Małgorzata Ławreszuk Szkoła Podstawowa nr 15 

20. Liliana Haponik Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi 

21. Izabela Ludwiczak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi 

22. Hubert Skrzecz Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Sportowymi 

23. Szymon Chlebicki Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi 

24. Wiktor Chruścik Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi 

25. Lena Hrabska Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi 

26. Maja Kobylańska Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi 

27. Jakub Kostrzewa Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi 

28. Jakub Kozłowski Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnym 

29. Igor Leśniewski Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi 

30. Natalia Świątkowska Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi 

31. Bartosz Malinowski Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi 

32. Michał Dziakowicz Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego 

33. Paulina Kałucka Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego 

34. Wiktoria Zdunek Społeczna Szkoła Stowarzyszenia Edukacyjnego 

artystyczne: 

1. Marlena Szpigun Państwowa Szkoła Muzyczna 

2. Karolina Omelchenko

 

Wiesław Ciepiela

Rzecznik Prasowy

 

fot. Łukasz Kulczyński

 

Źródło: https://um.gorzow.pl/aktualnosci/zdolni-uczniowie-z-prezydenckim-stypendium.html

Obrazek domyślny
Urząd Miasta Gorzów Wielkopolski