Pszczelarskie rozpoczęcie wakacji w Lubuskim Centrum Winiarstwa – Lubuski Urząd Marszałkowski

Plastry miodu

Fot: pl.freepik.com
W sobotę Lubuskie Centrum Winiarstwa zaprasza do Zaboru na edukacyjną imprezę z pszczelarstwem w roli głównej.

W programie Pszczelarskiego Początku Wakacji w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze – wiele atrakcji, m.in. jarmark pszczelarski, wykłady dla początkujących i profesjonalistów oraz warsztaty i zajęcia plastyczne dla całych rodzin.

Wydarzenie w LCW rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca 2022 r. o godzinie 11.00. Wstęp jest wolny!

Wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę z pszczelarstwem, szczególnie polecamy wykłady przygotowane przez Lubuski Związek Pszczelarzy, który jest współorganizatorem imprezy. Od prowadzących można będzie się dowiedzieć wielu praktycznych informacji dotyczących zakładania i prowadzenia pasieki oraz dbania o pszczoły. Z kolei warsztaty i zajęcia plastyczne, w których mogą brać udział całe rodziny poprowadzą: Gospodarstwo Malinówka i Sylwia Gromacka-Staśko.

W trakcie pszczelarskiego rozpoczęcia wakacji w Lubuskim Centrum Winiarstwa odbędzie się również jarmark, na którym znajdziemy lubuski miód i artykuły pszczelarskie.

Sobotnie wydarzenie nawiązuje do obchodzonego od 2018 roku Światowego Dnia Pszczół. Ustanowiła go Organizacja Narodów Zjednoczonych, by przypominać, jak ważne dla bioróżnorodności planety są gatunki zapylające, w tym również pszczoły, a także przed jakimi stoją zagrożeniami.

przczelarskie_wakacje.jpg

Powiązane wiadomości

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/18834/pszczelarskie-rozpoczecie-wakacji-w-lubuskim-centrum-winiarstwa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego