Festiwal WATCH DOCS z hasłem „Prawa Człowieka w Filmie” zajedzie do Muzeum Ziemi Lubuskiej – Lubuski Urząd Marszałkowski

„Przesunąć granicę”, reż. Lesia Kordonets - Wojna Rosji z Ukrainą oglądana z nietypowej perspektywy: nieoczekiwane konsekwencje aneksji Krymu dla ukraińskich paraolimpijczyków.

Fot: Objazdowy Festiwal WATCH DOCS
W piątek w Muzeum Ziemi Lubuskiej pokazy dwóch dokumentów na temat sytuacji w Ukrainie i na Białorusi.

Objazdowy Festiwal WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie po raz ostatni w tej – 20. już – edycji będzie gościł w Zielonej Górze. Tym razem w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

W piątek, 24 czerwca 2022 r. zostaną wyświetlone dokumenty:

  • 17.00 – „Przesunąć granicę”, reż. Lesia Kordonets (102 minuty, 2020,
    Szwajcaria, Włochy) – Wojna Rosji z Ukrainą oglądana z nietypowej perspektywy: nieoczekiwane konsekwencje aneksji Krymu dla ukraińskich paraolimpijczyków.
  • 18.45 – „Artykuł 293”, reż. Jan Bluz (26 minut, 2021, Polska) – Białoruscy uchodźcy. Jak potoczyły się losy bohaterów ubiegłorocznych demonstracji w Mińsku, którzy w obliczu represji zdecydowali się na ucieczkę z kraju?
  • 19.10 – Na dyskusję zaprasza Marcin Olechnowski, prezes Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego CIVILITAS, które współorganizuje wydarzenie z głównym organizatorem festiwalu – Helsińską Fundacją Praw Człowieka.

Wstęp wolny!

Powiązane wiadomości

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/18845/festiwal-watch-docs-zajedzie-do-muzeum-ziemi-lubuskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego