Samorząd wspiera lubuskich pszczelarzy. Zgłoś pasiekę do projektu „Zakup węzy pszczelej” – Lubuski Urząd Marszałkowski

Samorząd Województwa Lubuskiego zaprasza lubuskich pszczelarzy do udziału w projekcie pn. „Zakup węzy pszczelej – poprawa warunków sanitarnych rodzin pszczelich”. Projekt realizowany jest przez Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze.

– Kolejny rok z rzędu wspieramy lubuskich pszczelarzy – mówi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. W tym roku 300 tys. zł trafiło do Lubuskiego Związku Pszczelarzy w Zielonej Górze.

Już wkrótce rusza nabór do projektu finansowanego ze środków Województwa Lubuskiego. Zadanie realizowane jest w formie powierzenia przez Zarząd Województwa Lubuskiego w 2022 r. zadania publicznego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego pn. „Zakup węzy pszczelej – poprawa warunków sanitarnych rodzin pszczelich”.

Realizator projektu – Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze dokona zakupu węzy pszczelej dla pszczelarzy deklarujących chęć udziału w projekcie – prowadzących swoje pasieki w wybranych powiatach na terenie województwa lubuskiego. Chodzi o powiaty: 

  • miejski Zielona Góra,
  • zielonogórski,
  • żarski,
  • żagański,
  • nowosolski,
  • świebodziński,
  • krośnieński 
  • wschowski.

Zasady uczestnictwa w projekcie zostały określone w Regulaminie, który wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej Lubuskiego Związku Pszczelarzy https://lzp.zgora.pl/projekt-zakup-wezy-pszczelej-poprawa-warunkow-sanitarnych-rodzin-pszczelich/

Nabór będzie się odbywał w siedzibie realizatora w dniach: 4-07.07.2022 r. oraz 11.07.-14.07.2022 r. w godzinach od 9.30 do 13.30.

Adres siedziby:
Lubuski Związek Pszczelarzy
ul. Drzewna 15
65-060 Zielona Góra
Nr tel. 683266156

W 2021 r. konkurs wygrał Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Gorzowie Wlkp., który zakupił węzę pszczelą za kwotę 200 tys. zł. W efekcie końcowym projekt przyczynił się do wsparcia 326 pszczelarzy oraz 11 233 rodziny pszczelich.

Powiązane wiadomości

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/18843/samorzad-wspiera-lubuskich-pszczelarzy

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego