NIGDY NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA LUB PSA W SAMOCHODZIE W UPAŁ! – Policja Zielona Góra

NIGDY NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA LUB PSA W SAMOCHODZIE W UPAŁ!

Data publikacji 27.06.2022

Przy panujących ostatnio wysokich temperaturach wystarczy zaledwie chwila, aby doprowadzić do tragedii. Nigdy nie zostawiajmy dziecka czy psa w samochodzie podczas upałów. Temperatura w rozgrzanym aucie sięga nawet 60 stopni! Kiedy zauważymy pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę – reagujmy. Natychmiast zawiadamiajmy służby ratunkowe pod numerem 112.

Przypominamy wszystkim, że panujące w ostatnich dniach wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla małych dzieci, osób starszych czy zwierząt. Mimo wielu apeli, informacji o tragediach wciąż zdarzają się sytuacje kiedy ktoś pozostawia dziecko lub psa w nagrzanym samochodzie…

Pamiętajmy, że w ciągu kilku minut temperatura w zaparkowanym samochodzie może osiągnąć temperaturę nawet 60 stopni. Dla małego dziecka, osoby starszej czy psa taka temperatura może być zabójcza… Pozostawienie uchylonej na kilka centymetrów szyby, czy zaparkowanie w cieniu niczego nie poprawi, temperatura obniży się zaledwie o kilka stopni.  

Jeżeli zobaczycie Państwo dziecko czy zwierzę zamknięte w samochodzie w upalny dzień reagujcie natychmiast. Pierwszą czynnością niech będzie telefon pod numer alarmowy 112. Zostajemy na miejscu i jeżeli widzimy, że dziecko czy zwierzę pozostawione w nagrzanym samochodzie nie może dłużej czekać na pomoc, nie bójmy się sami podejmować działań ratujących życie.

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/42063,NIGDY-NIE-ZOSTAWIAJ-DZIECKA-LUB-PSA-W-SAMOCHODZIE-W-UPAL.html

Obrazek domyślny
Policja Zielona Góra