Warning: file_put_contents(): Only -1 of 5994 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Imagick.php on line 220

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 6214 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Gd.php on line 428

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136
Kolejne dotacje na zabytki, bazę sportową i turystyczną przyznane! - Lubuski Urząd Marszałkowski - Lubuszanin

Kolejne dotacje na zabytki, bazę sportową i turystyczną przyznane! – Lubuski Urząd Marszałkowski

Podpisanie umów na dofinansowania w ramach programów Lubuska Baza Sportowa i Lubuska Baza Turystyczna oraz na dotacje do odnowy zabytków

Fot: Marek Pych
We wtorek, 9 maja 2023 r. w Cigacicach zostały podpisane kolejne umowy na dofinansowania w ramach programów Lubuska Baza Sportowa i Lubuska Baza Turystyczna oraz na dotacje do odnowy zabytków.

W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki oraz przedstawiciele samorządów i parafii. – Programy to strzał w dziesiątkę. Od kilku lat mamy więcej wniosków niż możliwości przyznania dofinansowania. To pokazuje, że ten popyt jest na tym samym poziomie, a dzięki temu zmieniamy lubuskie na sportowe i turystyczne. Te środki może nie są duże dla dużych graczy, ale są wystarczające dla tych mniejszych miejscowości, właścicieli terenów turystycznych czy sportowych. Te dotacje są po to, żeby rozpocząć jakąkolwiek modernizację tych obszarów – mówił wicemarszałek województwa lubuskiego.

W ramach Lubuskiej Bazy Sportowej dofinansowania trafiły do:

  • gminy Nowogród Bobrzański,
  • gminy Kargowa,
  • gminy Sulechów,
  • gminy Czerwieńsk,
  • gminy Zabór,
  • gminy Babimost.

Z Lubuskiej Bazy Turystycznej dofinansowania uzyskały gminy Sulechów i Nowogród Bobrzański.

Dotacje na odnowę zabytków przyznano zaś:

  • Parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Drągowinie,
  • Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze,
  • Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie,
  • Jackowi Starościcowi – właścicielowi zabytkowego domu w Górzykowie.

Umowy w ramach Lubuskiej Bazy Sportowej i Lubuskiej Bazy Turystycznej opiewają łącznie na 500 tys. złotych, a umowy na odnowę zabytków – na 150 tys. złotych.

Dotacje także na północy regionu

Wcześniej, w poniedziałek 8 maja, umowy na dofinansowania podpisali przedstawiciele samorządów i klubów sportowych na północy województwa.

– Podpisaliśmy dziś dwie umowy. W ramach Lubuskiej Bazy Sportowej zmodernizujemy wiatę, która tam jest. Będzie to inwestycja wspólna z klubem żużlowym. Druga umowa dotyczy terenów rekreacyjnych w Czechowie. Mamy zrobioną już całą dokumentację techniczną. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 50 tysięcy złotych wraz z wkładem własnym gminy z funduszu sołeckiego zrealizujemy pierwszy etap działań – cieszy się wójt gminy Santok Paweł Pisarek.

– Cieszę się bardzo, że wniosek gminy Kłodawa został zakwalifikowany do programu. Dzięki temu mamy dofinansowanie na modernizację nawodnienia na płycie boiska klubu Róża Różanki, ale także na modernizację zaplecza socjalnego – szatni, obiekt ma już trochę lat. Nie są to może inwestycje, które wykonujemy w pierwszej kolejności, ale rekreacja i sport są dla naszych mieszkańców bardzo ważne. Mamy bardzo aktywnych młodych i seniorów. Dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego i z budżetu gminy wyłonimy teraz wykonawcę, który zrealizuje zadanie jeszcze w tym roku – mówiła wójt gminy Kłodawa Anna Mołodciak.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu powiatu gorzowskiego otrzymali dofinansowanie do realizacji zadań w ramach programu inwestycyjnego pn. „Lubuska Baza Sportowa”. Chodzi o kluby Warta Gorzów, Klub Sportowy ADMIRA Gorzów Wlkp., Witnicka Szkółka Piłkarska ABRA Gorzów Wlkp.

– Dzięki tym środkom zmodernizujemy nasze obiekty sportowe przy ulicy Żwirowej. Tam ze względu na stan techniczny wszystko nadaje się do remontu, boiska, zaplecze, parkingi. Dzięki tym środkom rozpoczniemy cały ten proces inwestycyjny – mówił Zbigniew Pakuła z Klubu Sportowego Warta Gorzów.

– To już trzeci rok naszych programów. W tym roku doszedł pilotaż – daliśmy możliwość, aby wszystkie kluby sportowe, które mają jakiś tytuł prawny do swoich terenów, mogły również wziąć udział w Lubuskiej Bazy Sportowej. Wpłynęło bardzo dużo wniosków – wyjaśnił wicemarszałek Łukasz Porycki.

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/20460/kolejne-dotacje-na-zabytki-baze-sportowa-i-turystyczna

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego