Eliminujemy z dróg pijanych kierowców – Policja Zielona Góra

Eliminujemy z dróg pijanych kierowców

Data publikacji 06.09.2022

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole stanu trzeźwości osób poruszających się po terenie powiatu. Wczoraj (5 września) podczas działań zatrzymali czterech kierujących po alkoholu. Jeden z nich popełnił przestępstwo, mając ponad półtora promila. Kontrole w różnych miejscach miasta i miejscowościach całego powiatu zielonogórskiego będą prowadzone codziennie, dlatego przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o surowych konsekwencjach.

Wczorajsze działania zielonogórskiej drogówki pokazały, że ciągłe kontrole stanu trzeźwości kierujących są potrzebne, ponieważ podczas działań policjanci zatrzymali czterech  kierujących po alkoholu. Trzej z nich popełnili wykroczenie mając w organizmie do pół promila, natomiast kierujący Volkswagenem 25-latek, miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że konsekwencje takich zachowań jak jazda po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie po użyciu alkoholu popełnia wykroczenie, za które zgodnie z artykułem 87 kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu – do 30 dni – lub kara grzywny od 50 złotych do 5000 złotych. Ponadto w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Natomiast kierujący będący w stanie nietrzeźwości otrzymuje obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny, a także grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. O ostatecznym wymiarze kary zawsze decyduje sąd rejonowy.

Przeprowadzone przez policjantów działania pokazały, że mimo poważnych konsekwencji, są kierowcy, którzy decydują się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu, dlatego też mundurowi z zielonogórskiej drogówki zaplanowali na następne dni intensywne działania w różnych miejscach i dzielnicach miasta oraz miejscowościach na terenie naszego powiatu.  

 

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/42802,Eliminujemy-z-drog-pijanych-kierowcow.html

Policja Zielona Góra
Policja Zielona Góra