Podsumowanie Winobrania 2022 – Policja Zielona Góra

Podsumowanie Winobrania 2022

Data publikacji 12.09.2022

W niedzielę /11.09./ zakończyły się „Dni Zielonej Góry” czyli Winobranie. Tegoroczne obchody święta naszego miasta były jednymi z najspokojniejszych w ciągu ostatnich kilku lat i podobnie jak w poprzednich latach, policjanci podczas jarmarku oraz imprez towarzyszących interweniowali najczęściej w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego lub zakłócenia ciszy nocnej, a także spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali zielonogórscy policjanci wspierani mundurowymi z innych powiatów województwa lubuskiego. Codziennie było to ponad 100 policjantów.

Jak co roku podczas Winobrania policjanci mieli bardzo dużo pracy. Codziennie nad bezpieczeństwem uczestników imprez winobraniowych czuwało ok. 100 policjantów, a podczas weekendów policyjnych patroli było jeszcze więcej. Tak duża ilość służb nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie innych jednostek Policji województwa lubuskiego: Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz kilku komend powiatowych w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Wschowie, Żarach i Żaganiu.  

Ponadto podczas Winobrania zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierowca”, podczas których codziennie kontrolowali stan trzeźwości kierujących na wybranych ulicach i w różnych miejscach miasta.

Tegoroczne Winobranie przebiegało spokojnie i bez żadnych poważniejszych incydentów porządkowych czy przestępstw kryminalnych, a w ocenie policjantów było jednym z najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich kilku lat.

Jak co roku najwięcej pracy policjanci, mieli w weekendy, wtedy to także w zabezpieczeniu jarmarku winobraniowego i imprez towarzyszących brała udział największa liczb policjantów. Natomiast podczas całego Winobrania policjanci zatrzymali 5 sprawców przestępstw na tzw. gorącym uczynku – byli to głównie nietrzeźwi kierujący oraz osoby posiadające narkotyki.

 

 

Podsumowanie policyjnych działań w czasie „Dni Zielonej Góry”
(dane dotyczą wyłącznie służb zabezpieczających Winobranie)

3 – 11 września 2022 r.

 

sprawcy przestępstw zatrzymani „na gorącym uczynku”             –  5

zatrzymane osoby poszukiwane                                            –  13

zatrzymane osoby nietrzeźwe:                                              –  18      

ujawniono wykroczeń:                                                      –  726

                – sporządzono wnioski o ukaranie do sądu              –  37

                – sporządzono  mandatów karnych                         – 453

               

               

przeprowadzone interwencje                                                       –  300

osoby wylegitymowane                                                              –  978

skontrolowane pojazdy                                                               –  223

 

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/42842,Podsumowanie-Winobrania-2022.html

Policja Zielona Góra
Policja Zielona Góra