Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem zatrzymany dzięki dzielnicowemu po służbie – Policja Gorzów Wielkopolski

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem zatrzymany dzięki dzielnicowemu po służbie

Data publikacji 13.09.2022

Dzielnicowy, starszy sierżant Łukasz Zarychta, jechał swoim autem w czasie wolnym od służby i na drodze z Czechowa do Santoka zauważył audi jadące całą szerokością jezdni. Wspólnie z patrolem ruchu drogowego wyciągnął kierowcę z samochodu i obezwładnił. Mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, a badanie alkomatem wykazało w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Starszy sierżant Łukasz Zarychta to dzielnicowy z komisariatu przy ulicy Kwiatowej. W nocy z piątku na sobotę około północy jechał swoim prywatnym autem. Na drodze z Czechowa do Santoka jego uwagę zwróciło audi, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prostej linii jazdy. Policjant podejrzewał, że jadący przed nim mężczyzna może być nietrzeźwy, dlatego poinformował dyżurnego gorzowskiej komendy, który wysłał do pomocy patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusz cały czas jechał za kierowcą informując na bieżąco funkcjonariuszy o bieżącym położeniu.

Kierowca audi był w Santok kiedy przyjechał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze zajechali drogę kierowcy. W audi znajdował się mężczyzna, którego policjanci musieli wyciągać z pojazdu, bo nie chciał wysiąść dobrowolnie. Po obezwładnieniu założono mu kajdanki i przewieziono do komendy. Po sprawdzeniu 27-letniego kierującego okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, bo ma sądowy zakaz. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia dzielnicowego. Problemy z jazdą były spowodowane wypitym alkoholem. Kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila. Po wytrzeźwieniu 27-latek usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania sądowego zakazu, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Film vid.mp4

Aby obejrzeć film włącz obsługę JavaScript w swojej przelądarce.

Pobierz plik vid.mp4 (format mp4 – rozmiar 25.93 MB)

KMP Gorzów Wielkopolski: https://gorzow-wielkopolski.policja.gov.pl/go1/serwis-informacyjny/aktualnosci/42845,Nietrzezwy-kierowca-z-sadowym-zakazem-zatrzymany-dzieki-dzielnicowemu-po-sluzbie.html

Policja Gorzów Wielkopolski
Policja Gorzów Wielkopolski