Warning: file_put_contents(): Only -1 of 5994 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Imagick.php on line 220

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 6214 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/Gd.php on line 428

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 122 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer116927/public_html/lubuszanin.org.pl/wp-content/plugins/wp-optimize/includes/class-wp-optimize-htaccess.php on line 136
Lubuskie warte Zachodu, Lubuskie warte żużla! - Lubuski Urząd Marszałkowski - Lubuszanin

Lubuskie warte Zachodu, Lubuskie warte żużla! – Lubuski Urząd Marszałkowski

Marszałek Elżbieta Anna Polak i prezes Stali Gorzów Waldemar Sadowski w poniedziałek 19 czerwca 2023 r. podpisali umowę na promocję województwa lubuskiego podczas meczów PGE Ekstraliga.

Fot: Paweł Wańczko
Marszałek Elżbieta Anna Polak i prezes Stali Gorzów Waldemar Sadowski w poniedziałek 19 czerwca 2023 r. podpisali umowę na promocję województwa lubuskiego podczas meczów PGE Ekstraliga.

– Jak widać Stal Gorzów ma bardzo dużo kibiców w Zielonej Górze, bo spora drużyna jest dzisiaj ze mną – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej. – Dziś sfinalizujemy toczące się rozmowy i podpiszemy umowę na kwotę 400 tys. zł na promocję województwa lubuskiego podczas zawodów Stali Gorzów o drużynowe mistrzostwo Polski. W ramach promocji poprzez sport będzie promowana marka Lubuskie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Współpraca ze Stalą to dobra inwestycja

Wynagrodzenie jest podzielone na dwie transze, których płatność jest uzależniona od spełnienia pakietu działań promocyjnych:

  • 250 tys. zł (etap I działań promocyjnych)
  • 150 tys. zł (etap II działań promocyjnych).

Działania promocyjne w pierwszym etapie to przygotowanie i umieszczenie logotypu województwa na: bandzie pneumatycznej na murawie; na odzieży sztabu szkoleniowego, osób funkcyjnych, juniorów (także na kevlarach) i pracowników; na ściankach reklamowych Media Center znajdujących się w parku maszyn, które wykorzystywane są do wywiadów przeprowadzanych przez media; na ściankach reklamowych w sali konferencyjnej; na ściankach do wywiadów telewizyjnych; w 16 boksach zawodników; w programie zawodów oraz na ściance w parku maszyn.

Z kolei działania promocyjne w drugim etapie są następujące: eksponowanie logo województwa na – bandzie, odzieży, ściankach reklamowych Media Center, ściankach reklamowych w sali konferencyjnej, ściankach do wywiadów telewizyjnych, boksach zawodników, programie zawodów i ściance w parku maszyn; umożliwienie województwu przeprowadzenia akcji promocyjnej skierowanej do kibiców podczas zawodów; możliwość promowania danej kampanii województwa na terenie stadionu; wyświetlanie spotów promujących region na telebimach oraz bandach LED oraz przyznanie województwu tytułu „Partnera Tytularnego” biegu numer 3 w każdym meczu ligowym.

– To bardzo dobra inwestycja dla naszego regionu, ponieważ sprawdzając medialność Stali Gorzów za ubiegły rok wystarczy podkreślić, że o Stali Gorzów pisało i publikowało ponad 500 różnych mediów – mówiła marszałek. – A mecze Stali były jednymi z najchętniej oglądanych w telewizji.

Według raportu medialnego dla Stali Gorzów za sezon 2022, przygotowanego przez Pentagon Research, łączną wartość mediową marek sponsorów i partnerów klubu oszacowano na 76,6 mln zł (średnia wartość ekspozycji marek to ponad 4 mln zł), a klubowe social media wygenerowały wartość 7,8 mln zł. Widownia skumulowana w telewizji to 58,6 mln widzów. PGE Ekstraliga to najlepsza żużlowa liga świata. Wszystkie mecze są transmitowane na żywo w dwóch kanałach sportowych: Canal Plus oraz Eleven Sports.

Dla klubu to wielki dzień

– Lubuskie to jest region żużla. To dla nas ważny dzień, bo po czteroletniej przerwie wracamy do współpracy, a wartość marketingowa Stali Gorzów została doceniona. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów sportowych w Lubuskiem: dziewięć tytułów mistrza Polski. Mamy nadzieję, że to początek naszej długoletniej współpracy, że Stal Gorzów będzie się dalej rozwijać i będziemy promowali województwo lubuskie Bo Lubuskie jest warte Zachodu i Lubuskie jest warte żużla.

Prezes Stali Gorzów słowa podziękowania skierował w stronę marszałek Elżbiety Anny Polak, parlamentarzystów Krystyny Sibińskiej i Waldemara Sługockiemu, członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego i całego zarządu. – To dla Stali Gorzów wielki dzień, kolejny krok w stronę rozwoju żużla w Gorzowie i regionie – podkreślił prezes Stali Waldemar Sadowski.

Wspieramy najlepszych i życzymy sukcesów

Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa mówił, że samorząd województwa wspiera wszystkich tych, którzy odnoszą sukcesy, które są pochodną ciężkiej i długotrwałej pracy: – Pan prezes podkreślił, jak dużą renomę ma ta drużyna. Staramy się wspierać sport i wszystko to, co wartościowe w regionie w sposób zrównoważony. Mamy świadomość, że może to być obopólna korzyść, dlatego życzymy dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że Stal Gorzów będzie jeszcze wielokrotnym mistrzem Polski., co będzie przynosić jeszcze większą rozpoznawalność naszemu regionowi.        

Samorząd inwestuje w sport i buduje rozpoznawalność regionu

– Samorząd województwa inwestuje w sport i buduje rozpoznawalność poprzez promocję sportu. Spora część polskiej populacji żyje sportem, w szczególności żużlem. Oglądalność w telewizji Canal Plus i Eleven Sports jest ogromna. Setki tysięcy Polaków  na bieżąco śledzą rozgrywki ekstraligi i pierwszej ligi. Przekaz jest fantastyczny. Myślę, że samorząd dobrze robi finansując te dyscypliny, tym samym promując region i potencjał Ziemi Lubuskiej –  zaznaczył poseł na Sejm Waldemar Sługocki.

Dodał, że wykonano dobrą pracę w naszym województwie, by dawne gorzowskie i zielonogórskie zintegrować i pokazać, że jest to jeden wspólny organizm. – Zależy mi, aby zwłaszcza osoby publiczne, urzędy, które są liderami opinii publicznej, nie eskalowały napięć i dezintegrowały środowiska Lubuszan. Ta współpraca, ta umowa pokazuje, że samorząd nie dzieli województwa na północ i południe. Życzę sukcesów lubuskim drużynom sportowym, zwłaszcza Stali Gorzów, która ma mocnych rywali, ale sport kochamy za to, że jest nieprzewidywalny – mówił poseł.

To marka sama w sobie

Posłanka Krystyna Sibińska: – Jak mówimy Gorzów Wlkp. to w podtekście mamy Stal Gorzów. To jest marka sama w sobie. Świadczy o tym ubiegłoroczny jubileusz 75-lecia drużyny. Został uhonorowany przez wszystkie posłanki i posłów, którzy mają w swoich miastach drużyny żużlowe. Oni wszyscy, mimo, że wszyscy rywalizujemy na stadionie, napisali piękne życzenia dla Stali. Podkreślali, że 75 lat to absolutna marka. Dziś ta marka jest wzmocnioną przez kolejną, czyli Lubuskie warte Zachodu. Sama jestem kibicem żużla, chodzę z rodziną i przyjaciółmi na stadion i zawsze to jest duże przeżycie. Cieszymy się z każdego zwycięstwa, ale i wspieramy naszych żużlowców w porażce.

Jak podkreślała posłanka, dofinansowanie będzie dużym wsparciem dla klubu. – Sport wymaga nakładów i dziękuję zarządowi województwa za wsparcie. Od kilku lat próbujemy scalać województwo, żeby nie było podziałów, a to jest kolejny dowód na to, że ważne są potrzeby i Gorzowa i Zielonej Góry – dodała.

Warto inwestować w żużel

Radny województwa Sebastian Ciemnoczołowski na co dzień jest kibicem Falubazu Zielona Góra, ale docenia poziom sportowy Stali: – Warto inwestować w tę dyscyplinę sportu na Ziemi Lubuskiej, bo ona jest tu wrośnięta od lat. Mamy wspaniałych zawodników z naszego województwa: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, a przed laty Andrzeja Huszczę czy Edwarda Jancarza.

– Jestem rodowitym gorzowianinem. Przygodę z żużlem zacząłem od kibicowania na wyjściu z pierwszego wirażu – przyznał wiceprzewodniczący Sejmiku Mirosław Marcinkiewicz. – Dziś jest radosny dzień dla nas wszystkich. To jest promocja dla klubu. Jestem jedną z tych osób, która podniosła rękę za przyznaniem tych środków z budżetu województwa. Będą dobrze wykorzystane. Stali Gorzów życzę mistrzostwa.

– Jestem starym kibicem żużla. Chodziłem z ojcem od małego i siadałem na pierwszym wirażu, bo to najlepsze miejsce. Ta uroczystość jest tak ważna, bo to kolejny krok integracyjny między Gorzowem i Zieloną Górą – stwierdził radny Jerzy Wierchowicz, wiceprzewodniczący Sejmiku. – Nieodpowiedzialni politycy czasem starają się wzniecić wojenkę zielonogórsko-gorzowską, zupełnie niepotrzebnie. Zarząd województwa robi wszystko, aby takie zapędy ukrócać. Dzisiejsza umowa to dobry krok w dobrym kierunku. Cieszę się, że doszło do porozumienia województwa z klubem. Gratuluję zarządowi decyzji, a za Stal Gorzów trzymam kciuki – mówił radny.  

– Środki na sport powinny być równomiernie, zależy nam na rozwoju młodzieży. Stal Gorzów jest marką, Dobrze się dzieje, że ta umowa zostaje dzisiaj podpisana. Dziękuję prezesowi za wkład i zaangażowanie w trudnej w sytuacji, w jakiej znalazł się klub. To, że wprowadził pan duże zaufanie do klubu. Mam nadzieję, że to nie ostania umowa, którą podpisujemy. Będziemy dbali o to, aby nie dochodziło do animozji między Zielona Górą i Gorzowem Wlkp. jeżeli chodzi o samorządowców i polityków – mówiła radna Anna Synowiec.

Źródło: https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/20738/lubuskie-warte-zachodu-lubuskie-warte-zuzla

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego