Europejski Tydzień Mobilności trwa. Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie pieszych – Policja Gorzów Wielkopolski

Europejski Tydzień Mobilności trwa. Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie pieszych

Data publikacji 21.09.2022

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, w którym swój udział mają gorzowscy policjanci. Funkcjonariusze przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem pieszych. O dobrych praktykach na drogach rozmawiamy nie tylko z dorosłymi, ale również z dziećmi. W miasteczku ruchu drogowego najmłodsi mogli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną.

O bezpieczeństwie na drogach gorzowscy policjanci rozmawiają przy każdej okazji. Funkcjonariusz spotykają się z mieszkańcami na festynach czy piknikach. Po wakacjach jest okazja by w szkołach dotrzeć do najmłodszych. Policjanci w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności spotkali się w środę (21 września) z uczniami Szkoły Podstawowej numer 13. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się rowerami i hulajnogami. Uczniowie mieli okazję, by posiadaną wiedzę sprawdzić w praktyce. Uczniowie byli oceniani przez policjantki. Wśród dzieci było widać zaangażowanie i małą tremę. Uczniowie poradzili sobie z przejechaniem trasy. Widać było, że znają znaki i przepisy ruchu drogowego.

Tego samego dnia w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności policjanci przeprowadzili działania „niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie wszystkich użytkowników dróg zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. To właśnie w tych miejscach najczęściej dochodzi do potrąceń. Niestety zdarzenia te najczęściej prowadzą do obrażeń pieszego. Mimo pierwszeństwa, przejście nie zapewnia bezpieczeństwa. Ważne wiec, by piesi obserwowali drogę i jadące auta.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

KMP Gorzów Wielkopolski: https://gorzow-wielkopolski.policja.gov.pl/go1/serwis-informacyjny/aktualnosci/42931,Europejski-Tydzien-Mobilnosci-trwa-Policjanci-rozmawiaja-o-bezpieczenstwie-piesz.html

Policja Gorzów Wielkopolski
Policja Gorzów Wielkopolski