Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie – Policja Zielona Góra

Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 27.10.2022

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”- to hasło debaty społecznej z mieszkańcami miasta i gminy w Domu Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim, którą zorganizowali zielonogórscy policjanci. Debata była także okazją do przypomnienia zasad funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz ponownego zachęcenia mieszkańców do korzystania z niej.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim mieszkańcy miasta i gminy spotkali się z przedstawicielami Policji. W debacie wzięli udział: Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze młodszy inspektor Maciej Sipek,  zastępca komendanta  Komisariatu II Policji w Zielonej Górze aspirant sztabowy Tomasz Korż, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze podinsp. Małgorzata Stanisławska, która omówiła metody działania oszustów i jak nie dać się zmanipulować oraz dzielnicowy z Nowogrodu Bobrzańskiego aspirant Mariusz Kaszek, który przedstawił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcając do korzystania z niej.

Debata z mieszkańcami Nowogrodu Bobrzańskiego była okazją do przedstawienia nurtujących mieszkańców problemów, ale przede wszystkim sposobnością do rozmowy na temat najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych: oszustw „na wnuczka” czy „na policjanta”. To już kolejne spotkanie z seniorami, na którym policjanci przypominali o konieczności zachowana zasad bezpieczeństwa oraz przedstawiali mechanizm działania sprawców wykorzystujących metodę „na policjanta” i „na wnuczka”.

Pomimo tego, że spotkanie było już kolejnym z cyklu mieszkańcy zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych. Poinformowali policjantów o tym, że dzięki takim właśnie debatom mają większą świadomość potencjalnych zagrożeń i wiedzą jak się przed nimi obronić.

Policjanci podczas debaty kolejny raz przypomnieli mieszkańcom o bardzo popularnym narzędziu komunikacji Policji ze społeczeństwem jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasadach jej funkcjonowania i zachęcili do aktywnego korzystania z niej. Natomiast obecny na spotkaniu dzielnicowy aspirant Mariusz Kaszek przypomniał o ogólnopolskim programie „Dzielnicowy bliżej nas”, którego ideą jest zbudowanie zaufania pomiędzy służbami, a obywatelami.

 

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/43337,Policjanci-rozmawiali-z-seniorami-o-bezpieczenstwie.html

Policja Zielona Góra
Policja Zielona Góra