PRĘDKOŚĆ I TRZEŹWOŚĆ – DZIAŁANIA POLICJANTÓW W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – Policja Zielona Góra

PRĘDKOŚĆ I TRZEŹWOŚĆ – DZIAŁANIA POLICJANTÓW W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Data publikacji 31.10.2022

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego już od piątku prowadzą swoje działania prewencyjne związane z okresem Święta Zmarłych, kontrolują również prędkość oraz stan trzeźwości kierujących. Od piątku zatrzymali 73 kierujących za przekroczenie prędkości oraz 6 nietrzeźwych za kierownicą.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy od piątku są obecni przy nekropoliach w naszym powiecie dbając o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze. Prowadząc swoje działania w okresie Święta Zmarłych kontrolują także prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

W sobotę w całym powiecie prowadzone były działania prewencyjne PRĘDKOŚĆ – w tym dniu 43 kierujących zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Natomiast od piątku do niedzieli 73 kierujących popełniło wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 2 straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50 km prędkości dozwolonej w terenie zabudowanym.

Dzisiaj od 5.00 rano policjanci zorganizowali także TRZEŹWY PORANEK – w kilku miejscach w mieście skontrolowali kilkuset kierujących. Zatrzymane zostały trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Natomiast od piątku do niedzieli wieczór zielonogórscy policjanci zatrzymali trzech kierujących pod wpływem alkoholu oraz jednego kierującego pod wpływem narkotyków. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-latek kierujący VW Golfem zatrzymany koło Sulechowa – miał w organizmie niemal 1,5 promila. Ponad promil alkoholu miał natomiast w organizmie zatrzymany w niedzielę 42-latek kierujący samochodem ciężarowym zatrzymany w Zielonej Górze – jak się okazało mężczyzna ma również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.   

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/43376,PREDKOSC-I-TRZEZWOSC-DZIALANIA-POLICJANTOW-W-OKRESIE-WSZYSTKICH-SWIETYCH.html

Policja Zielona Góra
Policja Zielona Góra