KIEROWCO – NIE LEKCEWAŻ ZNAKÓW DROGOWYCH – Policja Zielona Góra

KIEROWCO – NIE LEKCEWAŻ ZNAKÓW DROGOWYCH

Data publikacji 04.11.2022

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pojawili się dzisiaj na remontowanym wiadukcie przy ulicy Zjednoczenia. Zatrzymywali kierujących samochodami ciężarowymi, którzy zlekceważyli znak zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony, stwarzając niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego otrzymali informacje od kierujących oraz wykonawcy prac na remontowanym wiadukcie przy ulicy Zjednoczenia, że kierujący samochodami ciężarowymi lekceważą znak zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony.

Takie działanie sprawia realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi, gdzie jest przewężenie oraz trudności w przejechaniu dużego pojazdu. Ale co istotne, osłabiona konstrukcja remontowanego wiaduktu nie może być narażona na nadmierne obciążenie, grozi to poważniejszymi jeszcze uszkodzeniami.

Dzisiaj patrole ruchu drogowego pojawiły się przy wjazdach na wiadukt i wszyscy kierujący,  którzy zlekceważyli znak zakazu wjazdu byli zatrzymywani i rozliczani za popełnione wykroczenie. Policjanci w najbliższym okresie będą prowadzić takie działania w różnych dniach i o różnych porach doby.

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/43431,KIEROWCO-NIE-LEKCEWAZ-ZNAKOW-DROGOWYCH.html

Policja Zielona Góra
Policja Zielona Góra