Drużyna zielonogórskich policjantów w IX Biegu Jeża – Policja Zielona Góra

Drużyna zielonogórskich policjantów w IX Biegu Jeża

Data publikacji 07.11.2022

Wczoraj (06.11) zielonogórscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w charytatywnym biegu zorganizowanym na rzecz wsparcia dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Policjanci przekazali również karmę ufundowaną przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto wspierające działania zielonogórskiej Policji.

Zielonogórscy policjanci zawsze chętnie wspierają akcje charytatywne organizowane w naszym mieście i powiecie. Dlatego nie było wątpliwości, że kolejny nasza drużyna weźmie udział w organizowanym po raz dziewiąty Biegu Jeża.

Celem biegu organizowanego od wielu lat jest zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – OTOZ Animals w Zielonej Górze. Na cele schroniska przekazywany jest nie tylko wpływ z wpisowego, ale również przekazywana przez zawodników karma, koce, środki higieny, itp. Celem akcji jest także upowszechnianie sportu wśród mieszkańców i wspólne spędzanie wolnego czasu.

Zielonogórscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w Biegu Jeża, ale nie tylko jako zawodnicy. Był policyjny radiowóz i upominki dla dzieci i dorosłych – elementy odblaskowe  ufundowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Zielonej Górze. Byli również policyjni przewodnicy psów ze swoimi podopiecznymi. Policjanci pokazali tresurę policyjnych psów. Przekazaliśmy także karmę ufundowaną przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto wspierające działania zielonogórskiej Policji.

IX Bieg Jeża zorganizowali wspólnie Medyczne Studium Zawodowe w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt – OTOZ Animals i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.  

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/43462,Druzyna-zielonogorskich-policjantow-w-IX-Biegu-Jeza.html

Policja Zielona Góra
Policja Zielona Góra