100-lecie Służby Cywilnej. Policja to nie tylko mundurowi… – Policja Zielona Góra

100-lecie Służby Cywilnej. Policja to nie tylko mundurowi…

Data publikacji 10.11.2022

W auli Akademii imienia Jakuba z Paradyża odbyła się uroczystość związana z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą uchwalenia ustawy o państwowej służbie cywilnej. W tym wyjątkowym spotkaniu nie mogło zabraknąć członków korpusu służby cywilnej Lubuskiej Policji. Ich profesjonalizm, codzienna i odpowiedzialna praca oraz fachowa wiedza są nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy i przyczyniają się do sprawniejszego funkcjonowania Policji.

Służba Cywilna jest jednym z filarów nowoczesnego państwa, co bezpośrednio przekłada się profesjonalną realizację jego zadań. Nie inaczej jest w Policji. Praca wykonywana przez członków korpusu służby cywilnej ma charakter służby niepodległemu i demokratycznemu państwu. Ich profesjonalizm, kompetencje, wiedza i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych wspomaga budowanie siły i stabilności państwa. Codziennie przekonują się o tym lubuscy stróże prawa, dla których praca wykonywana przez pracowników Policji i członków korpusu służby cywilnej jest nieocenionym wsparciem, przekładającym się do sprawniejszego funkcjonowania Policji, a w konsekwencji zwiększenia bezpieczeństwa publicznego. Tegoroczne obchody Święta Służby Cywilnej mają szczególny charakter, bowiem w tym roku przypada 100. rocznica uchwalenia przez sejm II Rzeczpospolitej ustawy o państwowej służbie publicznej, której pracownicy i urzędnicy przyczynili się do odbudowy państwowości po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Aula Akademii imienia Jakuba z Paradyża była miejscem, w którym w czwartek (10 listopada) spotkali się uczestnicy uroczystej gali związanej ze 100-leciem Służby Cywilnej. Uczestniczyli w niej władze państwowe, przedstawiciele instytucji, urzędów publicznych i służb mundurowych, a przede wszystkim członkowie korpusu służby cywilnej w województwie lubuskim. Oprócz pracowników Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej  czy urzędów administracji publicznej nie mogło zabraknąć również przedstawicieli służby cywilnej pracujących w Lubuskiej Policji. Wyróżnieni otrzymali z rąk Szefa Służby Cywilnej Dobrosława Dowiata – Urbańskiego, II Wicewojewody Lubuskiego Olimpii Tomczyk – Iwko oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektora Jarosława Pasterskiego medale okolicznościowe z okazji 100-lecia Służby Cywilnej.

Odpowiedzialność, kompetencje, fachowa wiedza czy rzetelne wykonywanie obowiązków przez pracowników i członków korpusu służby cywilnej Lubuskiej Policji są nieocenionym wsparciem dla stróży prawa. Przez ich codzienną pracę, przez ich codzienną służbę nasza formacja jest postrzegana jako nowoczesna, profesjonalna i otwarta na potrzeby drugiego człowieka. Dziękujemy za Waszą pełną pasji i zaangażowania, rzetelną pracę na rzecz Lubuskiej Policji.

 

komisarz Maciej Kimet

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze: https://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/43514,100-lecie-Sluzby-Cywilnej-Policja-to-nie-tylko-mundurowi.html

Policja Zielona Góra
Policja Zielona Góra