Ponad 400 uczestników zarejestrowało się już na Gorzowskie Forum Gospodarcze. W tym roku pod hasłem „Synergia światów współczesnej gospodarki”. Tradycyjnie spotkamy się w Filharmonii Gorzowskiej, aby mówić o wyzwaniach gospodarczych. 15 września br. porozmawiamy o współpracy pomiędzy pokoleniami, używaniu sztucznej inteligencji i gospodarce, w której celem jest minimalizowanie zużycia surowców. A także o tym, jakie znaczenie ma płeć w życiu zawodowym.
Uczestnicy będą mogli zaangażować się w dyskusję po każdym panelu tematycznym, bo forum to nie tylko źródło wiedzy, ale także pole wymiany doświadczeń. Nowością podczas tegorocznego wydarzenia będzie możliwość zadawania prelegentom pytań online.
Milenialsi, a płatki śniegu
Pokolenie milenium, ludzie urodzeni w latach 80. i 90. XX wieku, pokolenie cyfrowe, otwarte na nowe wyzwania i generacja płatków śniegu, ludzi, którzy przyszli na świat na początku lat 2000, którzy wyznaczają nowe trendy, są młodzi, przekonani o swojej wyjątkowości, nie odczuwający ograniczeń. Czy potrafią współpracować na polu zawodowym? Jak zarządzać takimi pracownikami, jakie warunki dla nich tworzyć? Jak wykorzystać w pełni doświadczenie milenialsów i kompetencje snowflakes, (tłum. płatki śniegu) dowiemy się podczas piątej edycji forum.
Roboty, czy ludzie?
Dużo mówi się o zastępowaniu ludzi robotami, a automatyzacja procesów w różnych sektorach gospodarki staje się zjawiskiem bardzo powszechnym. Pozwala usprawniać procesy zachodzące wewnątrz firm, oszczędzać czas i maksymalizować zyski. Porozmawiamy na temat świadomego stosowania takich rozwiązań i ustalenia granic w wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Czy robotyzacja jest dla człowieka zagrożeniem?
Recykling i świadome korzystanie z zasobów
Świadomość ekologicznych zagrożeń prowadzi do poszukiwania rozwiązań, które mają na celu minimalizowanie wpływu działań człowieka na środowisko. Gospodarka cyrkularna polega na zrównoważonym, świadomym zużywaniu zasobów. To model, w którym recykling, ponowne używanie i naprawianie jest sposobem na eliminację produkcji nadmiernej ilości śmieci. Możemy przetwarzać i ponowie wykorzystywać surowce, minimalizując wykorzystanie zasobów naturalnych i spowolnić dzięki temu postępujące zmiany klimatyczne. Co dla firm znaczy identyfikowanie się z takim sposobem wykorzystania zasobów i jak wdrażać proekologiczne rozwiązania? Podczas forum spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy system zarządzania surowcami w obiegu zamkniętym ma jakieś granice i z czym się wiąże. Do jakich zysków lub strat może prowadzić.
Czy kariera ma płeć?
Wymagamy równości płci, ale czy szanse kobiet i mężczyzn w środowisku zawodowym są równe? Czy w sferze biznesowej płeć pracownika ma znaczenie? Czy kobiety zarządzają inaczej niż mężczyźni i czy można powiedzieć, że zawód ma płeć?
Konstruktywne rozmowy i eksperckie grono
Forum poprowadzi Dorota Gardias, dziennikarka i prezenterka telewizyjna oraz Igor Sokołowski, dziennikarz telewizyjny i radiowy.
Podczas wydarzenia wybrzmi wiele pytań, na które wspólnie z zaproszonymi ekspertami spróbujemy odpowiedzieć. Na scenie zobaczymy doświadczonych ludzi biznesu, którzy podzielą się z nami wiedzą i swoimi spostrzeżeniami.
Wśród zaproszonych prelegentów są: Jakub Biel, ekspert od kreatywnego marketingu; Katarzyna Bosacka, dziennikarka, influencerka; Anna Kaczyńska, Site Leader Centrum Logistyczne Amazon; Joanna Kasowska, dyrektor Jakości i Standardów Zarządzania Żywnością Grupy Żabka; Jan Kolbusz, Mikrobiotech Sp. z o.o. – główny technolog, Instytut Technologii Mikrobiologicznych w Turku – członek Rady Programowej; Maciej Kostkowski, dyrektor Pionu Strategii Alior Leasing Sp. z o.o.; Magdalena Kowalska, People & Culture Manager IKEA; Olga Kozierowska, dziennikarka, założycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką; Maciej Matyjasik, manager Wirtualna Polska Media S.A.; Jagoda Pieścicka, CEO & Founder of NuDelta; Piotr Prokopowicz, psycholog i socjolog organizacji; Wojciech Zając, Wydział Techniczny Akademia im. Jakuba z Paradyża.
15 września wieczorem odbędzie się gala, na której poznamy laureatów nagrody gospodarczej „Nawigator biznesu MOF GW”. Uhonorowani zostaną najlepsi przedsiębiorcy z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. W tym roku padł rekord 71 zgłoszeń.
Kolejna edycji Gorzowskiego Forum Gospodarczego realizowana jest w ramach projektu pn. „Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa Wielkopolskiego, Bogdańca, Deszczna, Kłodawy i Santoka – etap II” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie – 2020 Oś Priorytetowa 1 – Gospodarka i Innowacja, Działanie 1.4 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP, Poddziałanie 1.4.2 Promocja regionu – ZIT Gorzów Wlkp. (numer konkursu RPLB.01.04.02-08-0001/17).
Karolina Machnicka
Wydział Promocji i Informacji
Grafika: UM
Źródło: https://um.gorzow.pl/aktualnosci/o-plci-w-biznesie-pokoleniach-i-sztucznej-inteligencji.html